Everest Base Camp Trekking

Trekkingi w Nepalu

791 998 778

Nepal, Kathmandu

27 tras

Zadzwoń do nas!

Everest Base Camp Trek

Everest Base Camp Trek jest jednym z najbardziej popularnych wypraw trekkingowych na świecie. Wprowadza nas do serca najwyższych gór na świecie. Rejon Mount Everestu to majestatyczne widoki ośnieżonych szczytów górskich. Znajdują się tutaj cztery z ośmiu najwyższych gór świata. Zaliczamy do nich:

  • Mount Everest(8848m.n.p.m)
  • Lhotse (8515m .n.p.m)
  • Makalu (8445m.n.p.m)
  • Cho Oyu (8201m.n.p.m)

Spełniaj marzenia-Himalaje Nepalu

Trekking do bazy pod Everestem to pełna wrażeń wyprawa, podczas której zapoznasz się z kulturą buddyjską i codziennym życiem Szerpów, rdzennych mieszkańców tej okolicy. Nie zapomnij o malowniczych klasztorach! Trekking Everest Base Camp to rejon do którego dostaniesz się 25 minutowym lotem do Lukli i stamtąd rozpoczniesz wędrówkę. Podczas krótkiego lotu nie będziesz mógł oderwać wzroku od fantastycznych widoków, które wydawać się będą na wyciągnięcie ręki. Jeżeli boisz się lotu, zawsze możesz zrobić to pieszo z Phaplu dokąd dojedziesz jeepem i skąd wystartujemy do Phakding skąd prowadzi trekking do bazy pod Everestem.

Kala Patthar

Najwyższym punktem trekkingu do bazy pod Everestem to wzgórze Kala Pattar czy Kalapathar (5545m.n.p.m). Z tego ciemnobrązowego szczytu i cudownego punktu widokowego na Everest roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków w Dolinie Khumbu między innymi na Nuptse czy Ama Dablam.

Jesień czy wiosna?

Ewidetnie jesienią jest przepiekna pogoda w Himalajach. Możemy podziwiać bezchmurne niebo i nienaturalne wyostrzone powietrze. Jesienią do Everest Base Camp będziez podróżował z wielbicielami gór. Natomiast październik i listopad należy do miłośników samotności.

Wiosna zaowocuje w kwitnące rododendrony, które zapierają dech w piersiach.Zatem to twój czas aby ruszyć na trekking do Nepalu!

Dlaczego warto?

Nasze trekkingi to coś co każdy na pewno chce zobaczyć. Wyjątkowy kraj jakim jest Nepal na pewno przekona was do częstych podróży i zwiedzania zarówno kraju i gór jak i poznawaniu kultury

Trekkingi Nepal

Oficjalne biuro podróży współpracujące z Agencją Turystyczną w Nepalu zaprasza na podróżę!