Everest Base Camp Trekking

Trekkingi w Nepalu

791 998 778

Nepal, Kathmandu

27 tras

Zadzwoń do nas!

Trekking Manaslu - wycieczka w Himalaje

Trekking Manaslu to jeden z treków podczas którego będziemy podziwiać górską panorame i krajobrazy. Do tego poznamy buddyjską kulturę. Mount Manslu (8156m) to ósmy z najwyższych szczytów świata. Szlak ten ma ograniczony dostęp dla turystów. Jest mniej zatłoczony niż obszar Annapurny i Everestu.  Wyprawa Manslu Trek rozpoczyna się po okołu 7 godzinnym przejeździe z Kathamndu. Podczas tej wyprawy już możemy nie chcieć odwrócić wzroku od przepięknych krajobrazów górskich oraz dolin.

Jest to typowa wycieczka w Himalaje określana słowami "nieco do góry, nieco w dół, nieco po płaskim". Rozpoczyna się w Arugath Baazar na wysokości 550m a jego najwyższym punktem jest przełęcz Larka na wysokości około 5160m. Szlak prowadzi przez teren dwóch parków narodowych. Manaslu i Annapurny ale również przez teren zakmnięty na który jest potrzebne pozwolenie.

Przygotowanie przed trekkingiem Manaslu

Wycieczka do Mansalu jest tylko możliwa kiedy na szlaku nie zalega zbyt dużo śniegu. Trekking do Manaslu nie wymaga specjalnego przygotowania kondycyjnego. Jednak jest dość długi i wymagający fizycznie dlatego niezbędna tu będzie dobra kondycja. Ważne jest aby uczestniczy posiadali już jakieś doświadczenie wysokościowe powyżej 4000m.

Znawcy zachwycają się małą liczbą turystów, napotykanymi formami życia codziennego i przyrodniczego z niewielkimi tylko wpływami cywilizacyjnymi oraz urzekaja ich centralne krajobrazy Himalajów.

Nazwany jest przez turystów najciekaszym i najtrudniejszym  trekkingiem w Nepalu.

 

Dlaczego warto?

Nasze trekkingi to coś co każdy na pewno chce zobaczyć. Wyjątkowy kraj jakim jest Nepal na pewno przekona was do częstych podróży i zwiedzania zarówno kraju i gór jak i poznawaniu kultury

Trekkingi Nepal

Oficjalne biuro podróży współpracujące z Agencją Turystyczną w Nepalu zaprasza na podróżę!